روغن موتور, فیلتر روغن

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای پژو پارس

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن  برای پژو پارس

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن  برای پژو پارس

متخصصان روغن موتور پارس پس از 50 سال سابقه درخشان در فروش لوازم مصرفی خودرو شما را در این مقاله برای خرید روغن موتور مناسب پژو پارس و بهترین فیلتر روغن مناسب پژو پارس راهنمایی و همراهی می کنند.

خودروی پژو پارس یا پژو پرشیا که جز محبوب ترین و پر فروش ترین خودرو های چند سال اخیر در کشور ایران می باشد، که از محبوبیت بسیار بالایی در بین دیگر خودرو ها  دارد.

این خودرو توسط شرکت ایران خودرو تولید می شود، و همچنین جز بهترین خودرو در بین خودرو های داخلی می باشد.همانطور که می دانید روغن موتور و رسیدگی به روغن موتور در هر خودروی یک امر اساسی و مهم است، قیمت روغن موتور پژو پارس با توجه به مدل های این خودرو متفاوت است.

برای خرید و قیمت بهترین روغن موتور مناسب برای  پژو پارس با روغن موتور پارس همراه باشید.

پیشینه تولید و ساخت پژو پارس و انواع مدل

شرکت ایران خودرو پس از تولید پژو 405 مدل جدیدی از خودرو های پژو را تولید کرد که موسوم به پژو پارس بود، که این سری خودرو های شرکت ایران خودرو در اواخر دهه هفتاد تولید و وارد بازار شد. این خودرو آپشن و امکانات زیادی را در خود جای داد تا همین امر باعث محبوبیت بسیار زیاد این خودرو شود. به صورت تدریجی و با گذشت سال های متوالی مدل های جدید تری از این خودرو تولید و آپشن های بیشتری به آن اضافه شد.

حتما بخوانید:   خرید روغن موتور پژو پارس TU5

اولین موتوری که در خودرو های پژو پارس به عنوان موتور مناسب پژو پارس به کار برده شد موتور XU7 بود. سپس با این موتور مدل های جدید از پژو پارس به نام های پژو پارس ELX و پژو پارس سال تولید و روانه بازار شد. همچنین با زیاد شدن خودرو های دو گانه سوز پژو پارس سال هم دست به تولید خودرو های دوگانه سوز زد تا توی این امر نیز با رقبا وارد رقابت شود.

پژو پارس موتور خودرو های خود را از XU7 به TU5  تغییر داد و تولید خودرو های پارس با موتور XU7 را متوقف کرد سری جدید پژو پارس با موتور TU5 با نام پژو پارس LX روانه بازار شد.

پژو پارس TU5 بدلیل داشتن مزیت های درخشان محبوبیت این سری را از سری های قبلی دو چندان کرد، از مزایای بی نظیر پژو پارس با موتور TU5 می توان به قدرت بالا و مصرف سوخت پایین این سری اشاره کرد.

لازم است بدانید که روغن موتور پژو پارس TU5  با مدل پژو پارس دوگانه و پژو پارس سال تفاوت دارد.

در ادامه این مقاله متخصصان روغن موتور پارس بهترین روغن موتور پژو پارس و حجم روغن موتور و انواع فیلتر روغن پژو پارس  را به شما معرفی می کنند، پس با ما همراه باشید.

بهترین روغن موتور پژو پارس XU7

همانطور که همه ما می دانیم و گفته شد روغن موتور های پژو پارس با موتور های متفاوت باهم تفاوت دارند.

پس برای انتخاب بهترین روغن موتور برای پژو پارس با موتور XU7 از سطح کیفی SL  به بالا و گرید 20W50 استفاده می کنیم. به عبارت دیگر  سطح کیفی SL  پایین ترین سطح کیفی است که می توان برای پژو پارس XU7 استفاده کرد. و اگر از سطوح کیفی پایین تر برای موتور XU7 استفاده کنیم آسیب جدی به بدنه موتور پژو پرشیا وارد می کند. پس شما مجاز هستید که از روغن هایی با سطح کیفی SM استفاده کنید.

حجم روغن موتور پژو پارس XU7

برای تشخیص مقدار حجم روغن موتور پژو پارس XU7 باید ابتدا به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنیم. اکنون باید بدانیم که حجم روغن زمانیکه با تعویض فیلتر روغن همراه باشد با زمانی که فیلتر روغن تعویض نمی شود متفاوت است.

حتما بخوانید:   بهترین برند روغن موتور در بازار ایران

حجم روغن در  تعویض روغن موتور پژو پارس XU7 همراه با فیلتر روغن 4.7 لیتر اما بدون تعویض فیلتر روغن پژو پارس XU7 4.2 لیتر است.

زمان تعویض روغن موتور و  فیلتر روغن پژو پارس XU7

در واقع همه ما عقیده داریم که نیاز نیست در هر نوبت تعویض روغن فیلتر روغن خودرو را تعویض کنیم. اما تعویض فیلتر روغن امری بسیار مهم است که از آسیب جدی به بدنه و قطعات موتور خودرو پژو پارس جلوگیری می کند.

زمان تعویض روغن موتور پژو پارس XU7 به مسافت پیموده شده، شرایط رانندگی، و نوع روغن استفاده شده  بستگی دارد.

روغن های مصرفی برای پژو پارس XU7

روغن اسپیدی سوپر پاور 20W50              پارس سوپر پایا 20W50                            ایرانول 16000                   روغن بهران سوپر پیشتاز 20W50

 

بهترین روغن موتور پژو پارس  (LX) TU5

پس برای انتخاب بهترین روغن موتور برای پژو پارس LX  با موتور TU5 از سطح کیفی SL به بالا و گرید 10W40 استفاده کنید. یا می توانید  از روغن هایی با سطح کیفی SM یا SN استفاده کنید.

حجم، زمان تعویض روغن موتور پژو پارس TU5

برای تشخیص مقدار حجم روغن موتور پژو پارس LX باید ابتدا به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنیم. اکنون باید بدانیم که حجم روغن زمانیکه با تعویض فیلتر روغن همراه باشد با زمانی که فیلتر روغن تعویض نمی شود متفاوت است.

حجم روغن در  تعویض روغن موتور پژو پارس TU5 همراه با فیلتر روغن 3.7 لیتر اما بدون تعویض فیلتر روغن پژو پارس LX 3.2 لیتر است.

روغن های مصرفی برای پژو پرشیا TU5

 

روغن موتور اسپیدی سوپر پاور 10W40      پارس سوپر پایا 10W40                  روغن ایرانول ریسینگ           قیمت روغن بهران سوپر پیشتاز 10W40

 

روغن موتور بهران رانا 10W40                                          فلومکس مگاتک 10W40                                                   روغن ایرانول تترا

حتما بخوانید:   فروشگاه اینترنتی روغن موتور پارس

 

خرید بهترین فیلتر روغن برای پژو پارس

حالا که صحبت از روغن موتور به میان آمد بهتر است در مورد بهترین فیلتر روغن مناسب پژو پارس و بهترین فیلتر روغن های موجود در بازار صحبت کنیم.

توصیه متخصصان روغن موتور پارس برای خرید بهترین فیلتر روغن پژو 405 و خرید ارزان بهترین فیلتر روغن پژو پارس  به ترتیب کیفیت به سه دسته زیر تقسیم می شود:

1. خرید فیلتر روغن پژو پارس سرکان

این فیلتر روغن که از شرکت معتبر سرکان که سازنده انواع فیلتر های خودرو می باشد.فیلتر روغن پژو پارس سرکان مناسب خودرو های پژو پارس، سمند، پارس و زانتیا می باشد که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن پژو سرکان را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن سرکان از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

خرید ارزان فیلتر روغن پژو پارس سرکان

2. خرید فیلتر روغن پژو پارس رانی

این فیلتر روغن از شرکت انبوه سازان فیلتر رانی می باشد که سازنده انواع فیلتر برای خودرو های داخلی می باشد، فیلتر روغن پژو پارس رانی نیز مناسب خودرو های  می باشد. که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن پژو رانی را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن رانی از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

خرید ارزان فیلتر روغن پژو پارس رانی

 

 

3. خرید فیلتر روغن پژو پارس کاسپین

این فیلتر روغن از شرکت فیلترسازی معتبر کاسپین می باشد که سازنده انواع فیلتر برای خودرو های داخلی می باشد، فیلتر روغن پژو پارس  رانی نیز مناسب خودرو های پژو پارس، پژو پارس، سمند و زانتیا می باشد. که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن پژو کاسپین را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن کاسپین از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

خرید ارزان فیلتر روغن پژو پارس کاسپین

خرید و قیمت روغن موتور پژو پارس

مجموعه فروشگاه اینترنتی روغن موتور پارس در این مقاله انواع روغن موتور و فیلتر روغن مناسب  انواع مدل خودرو های پژو پارس را به شما معرفی کرد، تا شما مشتریان و همراهان فروشگاه روغن موتور پارس با خیالی راحت و آسوده بهترین روغن موتور پژو پارس خود را انتخاب نمایید. امروزه بدلیل ازدیاد و فراوانی روغن موتور های تقلبی و فیک خرید روغن موتور کار مشکلی شده است.

اما فروشگاه معتبر روغن موتور پارس با سابقه درخشان 50 ساله و نمایندگی انحصاری فروش روغن موتور و دیگر لوازم مصرفی خودرو در چند استان کشور به ویژه به صورت حضوری و اینترنتی در استان هرمزگان آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *