روغن موتور, فیلتر روغن

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای پراید🧐

بهترین برند روغن موتور در بازار ایران روغن موتور پارس

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای پراید🧐

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای پراید🧐

سوال مهم و اساسی که ذهن تمامی رانندگان خودرو پراید و تا حدودی مکانیک ها را درگیر خودش کرده است، که کدام نوع روغن موتور بهترین نوع روغن  موتور پراید است، را در این مقاله پاسخ می دهیم، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

همانطور که می دانید روغن موتور در هر خودرو از اهمیت بالای برای عمر طولانی و کارکرد مناسب و صحیح خودرو برخوردار است،تعویض روغن موتور و همچنین نحوه تعویض روغن موتور اهمیت بالای دارد.

یکی از راه های توجه به موتور خودرو استفاده از بهترین روغن موتور و روغن موتور مناسب خودروی ما می باشد.

پس اگر شما دارای یک خودروی پراید هستید باید بدانید که بهترین روغن موتور مناسب پراید چیست.

ما در این مقاله به شما آموزش های لازم در جهت تشخیص روغن موتور مناسب و هم چنین بهترین نوع روغن موتور پراید را می دهیم. پس با روغن موتور پارس همراه باشید.

 

خودروی پراید، روغن موتور پارس

 

بهترین روغن موتور مناسب پراید

انتخاب بهترین نوع روغن موتور برای پراید خیلی به نوع موتور خودروی پراید ما بستگی دارد.

در ایران به طور کلی از 4 نوع موتور برای پراید استفاده می شود که به شرح ذیل است:

  1. موتورهای کاربراتوری

 

"</p

موتور پراید کاربراتوری

 

  1. موتورهای انژکتوری

 

"</p

موتور پراید انژکتوری

  1. موتورهای تقویت شده

 

"</p

موتور پراید تقویت شده

  1. موتورهای یورو 4

 

"</p

موتور پراید یورو 4

 

در ادامه روغن موتور مناسب هر موتور را به شما معرفی می کنیم.

روغن موتور مناسب پراید کاربراتوری

در خودرو های پراید کاربراتوری باید از روغن موتورهای 50-20 استفاده شود. توصیه کارشناسان روغن موتور پارس

باید برای خودروی پراید خود از روغن موتورهای بهران خودرو و سپاهان اسپیدی روغن موتور اسپیدی سوپر پاور، اسپیدی طلایی، اسپیدی سوپر گلدن، بهران تکتاز، بهران سوپر پیشتاز و بهران رانا می باشد.

حتما بخوانید:  روغن موتور مناسب خودرو شاهین

 

                                    

روغن موتور مناسب پراید انژکتوری

در خودرو های پراید با موتور های انژکتوری روغن موتور های پارس پایا، بهران پیشتاز، کاسترول GTX سفید، بهران سوپر پیشتاز و کاسپین (نوع چهار فصل) توصیه می‌شوند. برای پراید های انژکتوری بهترین روغن موتوری که پیشنهاد می شود، از نوع 40-10 و روغن موتور بهران پیشتاز، کاسپین چهار فصل و بهران سوپر می باشد.

 

 

 

 

 

روغن موتور مناسب پراید با موتور تقویت شده

روغن موتور مناسب برای پراید با موتور تقویت شده با موتور انژکتوری تفاوتی ندارد و می توان از روغن موتور های پارس پایا، بهران پیشتاز، کاسترول GTX سفید، بهران سوپر پیشتاز و کاسپین (نوع چهار فصل) نیز استفاده کرد.

 

روغن موتور بهران تکتاز

     روغن موتور بهران تکتاز

 

بهران سوپر پیشتاز، روغن موتور پارس

                   روغن موتور بهران سوپر پیشتاز

 

بهران سوپر پیشتاز

                     روغن موتور بهران سوپر پیشتاز

 

 

 

روغن موتور کاسترول مگنتیک

          خرید ارزان روغن موتور کاسترول مگنتیک

 کاسپین چهار فصل، روغن موتور پارس

                         روغن موتور  کاسپین چهار فصل

 

روغن موتور مناسب پراید یورو ۴

اما پس تغییر موتورهای پراید به نوع یورو ۴، نیازمند تغییری را در سوپاپ های خودروی خود و نوع روغن که در سه نوع  روغن قبلی از نوع 50-20 بود، در موتورهای یورو ۴ به 40-10 تغییر پیدا می‌کند. و این امر باعث استفاده از روغن‌های بهران سوپر پیشتاز و بهران رانا از نوع ۱۰-۴۰ است.

بهران رانا، روغن موتور پارس

                       روغن موتور بهران رانا 

 

بهران سوپر پیشتاز، روغن موتور پارس

                  روغن موتور بهران سوپر پیشتاز

 

 

بهترین روغن موتور برای پراید ۱۳۱

همانطور که همه ما ایرانیان می دانیم پراید 131 یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین خودروی پراید در بازار خرید و فروش خودرو می باشد. این امر باعث شده است که ما به صورت اختصاصی در مورد خودری پراید 131 و بهترین روغن موتور برای پراید 131 بحث کنیم.سیستم موتور پراید 131 از نوع یورو 4 بهینه می باشد به همین خاطر از روغن 40-10 و به صورت اختصاصی از سوپر پیشتاز استفاده شود.

حتما بخوانید:  فیلتر روغن چیست + آموزش تعویض فیلتر روغن خودرو + آموزش تصویری

این روغن موتور به صورت کامل با موتور پراید 131 سازگار بوده و باعث بالا رفتن کیفیت کارکرد موتور خوردو و طول عمر طولانی موتور پراید 131 می شود .

هم چنین ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات در مورد گرید های روغن موتور مقاله در مورد گرید و ویسکوزیته ( گرانروی) روغن را مطالعه کنید.

پس بهترین روغن موتور مناسب پراید 131 از نوع روغن موتور بهران سوپر پیشتاز 40-10 می باشد.

بهترین روغن موتور مناسب پراید ۱۳۱، روغن ۴۰-۱۰ و از نوع بهران سوپر پیشتاز است که می تواند عملکرد موتور را بهبود بخشیده و پایداری بیشتری داشته باشد.

 

بهران سوپر پیشتاز 40-10

بهترین روغن موتور برای پراید دوگانه سوز

دیدگاه غلطی که بین همه دارندگان خودروی پراید و مخصوصا صاحبان پراید دوگانه سوز می باشد، این است که می گویند از روغن های بنزین استفاده نکنید که بسیار دیدگاه نادرستی است ولی بهترین روغن موتور برای پراید دو گانه سوز روغن موتور بهران پاک، کاسترول سی ان جی و گلف سی ان جی می باشد.

بهترین فیلتر روغن برای پراید

حالا که صحبت از روغن موتور به میان آمد بهتر است در مورد بهترین فیلتر روغن مناسب پراید و بهترین فیلتر روغن های موجود در بازار صحبت کنیم.

توصیه متخصصان روغن موتور پارس برای خرید بهترین فیلتر روغن پراید و خرید ارزان بهترین فیلتر روغن پراید  به ترتیب کیفیت به سه دسته زیر تقسیم می شود:

خرید فیلتر روغن پراید سرکان

این فیلتر روغن که از شرکت معتبر سرکان که سازنده انواع فیلتر های خودرو می باشد.فیلتر روغن پراید سرکان مناسب خودرو های پراید، مزدا323، ساینا، کوییک و تیبا می باشد که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن پراید سرکان را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن سرکان از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

حتما بخوانید:  فروشگاه اینترنتی روغن موتور پارس

فیلتر روغن سرکان

فیلتر روغن پراید سرکان

خرید فیلتر روغن پراید رانی

این فیلتر روغن از شرکت انبوه سازان فیلتر رانی می باشد که سازنده انواع فیلتر برای خودرو های داخلی می باشد، فیلتر روغن پراید رانی نیز مناسب خودرو های تیبا، تیبا 2، ساینا و کوییک می باشد. که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن پراید رانی را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن رانی از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

فیلتر روغن پرایدفیلتر روغن پراید رانی

 

خرید فیلتر روغن پراید کاسپین

این فیلتر روغن از شرکت فیلترسازی معتبر کاسپین می باشد که سازنده انواع فیلتر برای خودرو های داخلی می باشد، فیلتر روغن پراید کاسپین نیز مناسب خودرو های تیبا، ساینا، کوییک و مزدا 323 می باشد. که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن پراید کاسپین را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن کاسپین از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

فیلتر روغن کاسپینفیلتر روغن پراید کاسپین

حجم روغن پراید

حجم روغن موتوری که در پراید و با تعویض فیلتر روغن وجود دارد حدودا 3.5 لیتر است، البته این موضوع بستگی به شرایط کاملا معمولی بوده و اینکه  خرابی گیج روغن  و یا روغن سوزی در خودروی خود نداشته باشیم.

و موضوع مهمی که وجود دارد این است که حواسمان به تعویض فیلتر روغن باشد و نباید این موضوع را نادیده بگیریم،

زمان تعویض روغن موتور پراید در شرایط معمولی توسط شرکت سازنده هر 8000 کیلومتر تعیین گردیده است، ولی پیشنهاد ما این است که زودتر از زمان و رسیدن و به 8000 کیلومتر دست به تعویض روغن موتور خود بزنیم.

حجم روغن موتور پراید بدون فیلتر

در مورد تعویض روغن با فیلتر روغن صحبت کردیم و خاطر نشان کردیم که حجم روغن هنگام تعویض با فیلتر 3.5 لیتر است، اما زمانی که تعویض روغن موتور بدون فیلتر روغن صورت گیرد بیشتر 3 لیتر استفاده نمی گردد.

نحوه تعویض روغن پراید

  • گام نخست برای تعویض روغن خودرو روشن کردن خودرو می باشد که به منظور گرم شدن موتور خودرو است،
  • گام دوم بدست کردن دستکش مخصوص می باشد
  •  گام سوم کاپوت را بالا بزنید و در پوش گیج روغن را بردارید
  • گام چهارم با استفاده از جک خودروی خود را بالا برده و شروع به باز کردن پیچ کارتل کنید و برای اینکه به محیط زیست صدمه وارد نشود ظرفی را زیر خودرو قرار بدهید تا روغن موتور روی زمین نریزد.
  • گام پنجم  در این مرحله نوبت به فیلتر روغن می رسد که با استفاده از آچار فیلتر قبلی را از جای خود در آورده و فیلتر روغن جدید را جایگزین می کنیم و حتما حتما به فیلتر روغن جدید کمی روغن بزنید سپس در جای مخصوص قرار دهید.
  • گام ششم حالا نوبت آن رسیده که پیچ کارتل را بسته و روغن جدید را از بالا  در مخزن روغن موتور بریزیم.

تذکر:  برای سلامت فیزیکی خودروی پراید شما بدانید که هرگز اجازه ندهید روغن موتور روی بدنه خودرو بریزد چون باعث آسیب جدی به رنگ بدنه خودرو شود.

اگر این اتفاق اوفتاد سریعا با دستمال تمیز کرده و با آب شستشو دهید.

نتیجه و توصیه

نکته مهم و اساسی که بدون در نظر گرفتن تعویض روغن موتور و انتخاب روغن مناسب پراید باید یادآور شویم، این است که تعویض روغن موتور و فیلتر روغن با هم صورت گیرد.

 

 

 

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای پراید🧐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *