فیلتر روغن, فیلتر کابین, فیلتر هوا

اهمیت تعویض فیلتر های خودرو

اهمیت تعویض فیلتر های خودرو روغن موتور پارس

اهمیت تعویض فیلتر های خودرو

اهمیت تعویض فیلتر های خودرو

اگر شما نیز از دسته افراد و رانندگانی هستید که قصد دارید عملکرد خودرو خود را بالا ببرید اما نمیدانید چطور!

این مقاله می تواند به شما کمک کند.

ما در این مقاله به کمک متخصصان روغن موتور پارس با بیش از 50 سال سابقه درخشان در فروش لوازم مصرفی خودرو اورجینال و اصل  و دارا بودن نمایندگی چند شرکت معتبر نظیر سرکان، کاسپین و اسپیدی و فروش لوازم مصرفی خودرو با نازل ترین قیمت و قیمت کارخانه شما را برای داشتن خودرو با کیفیت همراهی می کنیم.

فروشگاه روغن موتور پارس به دو صورت حضوری و اینترنتی در فروش انواع روغن موتور، روغن دنده و  روغن هیدرولیک، فیلتر کابین، فیلتر هوا، فیلتر روغن، روغن ترمز، انواع بوستر و مکمل بنزین، ضدیخ و ضد جوش شیشه شو و گریس از برند های معتبر فعالیت می کند.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع فیلتر خودرو و اهمیت تعویض فیلتر های خودرو آشنا کنیم.

با فیلترهای ماشین خود آشنا شوید

در هر خودرو به طور کلی چهار نوع فیلتر وجود دارد. که این فیلتر ها عبارت اند از:

فیلتر هوا، فیلتر کابین، فیلتر روغن، فیلتر بنزین که هدف کلی هر چهار فیلتر موجود در خودرو جذب آلاینده ها  گرد غبار از بخش های مرتبط است.

در واقع یک قانون کلی وجود دارد که اگر فیلتر های ماشین به موقع تعویض نگردد مکانیک خودرو دچار اختلال می شود. پس با تعویض فیلتر های ماشین خود قدم بزرگی در کارایی بهتر ماشین خود بر میداریم.

حتما بخوانید:   فیلتر روغن چیست + آموزش تعویض فیلتر روغن خودرو + آموزش تصویری

حالا که از اهمیت تعویض فیلتر های ماشین مطلع شدیم نیاز است دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم.

فیلتر های خودرو

فیلتر کابین

نقش اصلی فیلتر کابین این است که هوای وارد شده به داخل کابین خودرو را بخاری و تهویه مطبوع فیلتر می کند. گرد و غبار و ذرات معلق در هوا را تمیز و فیلتر می کند. اگر فیلتر کابین  اکتیو کربن ( کربن فعال) دارید، گازهای خروجی و بوها را نیز جذب خود می کند. اگر شما یا سرنشینان خودرو آلرژی یا مشکلات تنفسی دارند، داشتن هوای فیلتر شده و تمیز در خودرو شما امری بسیار با اهمیت است.

از برند های بسیار عالی و مناسب ایرانی فیلتر کابین می توان به برند فیلتر کابین سرکان و فیلتر کابین سرعت نیز اشاره کرد. که شما می توانید از بخش محصولات فروشگاه فیلتر کابین مناسب خودرو خود را با نازل ترین قیمت سفارش دهید.

دلایل تعویض به موقع فیلتر کابین

تنفس هوای تازه

وظیفه اصلی فیلتر کابین جذب باکتری ها، ذرات معلق و گرد و غبار موجود در هوا می باشد. و اگر شما فیلتر کابین خودروی خود را به موقع تعویض نکنید می تواند منجر به واکنش های آلرژیک( عطسه، سرفه و غیره) شود.

برای جلوگیری از مشکلات ایمنی و دید

در واقع اگر فیلتر کابین خودرو شما مسدود شود و کارایی خود را از دست بدهد. ممکن است منجر به جلوگیری از جریان هوای ورودی به کابین خودرو شود که این امر باعث می شود چیزی شبیه به مه روی شیشه بنشیند و دید شما را محدود کند.

برای افزایش عمر سیستم گرمایشی تهویه مطبوع خودرو

اگر شما در خودروی خود  فیلتر کابین تمیز داشته باشید باعث می شود جریان هوا را به حداکثر برسد و عمر سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع خودروی شما را بالا می برد.

حتما بخوانید:   خرید فیلتر هوا کاسپین

 

شما می توانید برای خرید اینترنتی فیلتر کابین خودرو از این اینجا اقدام نماییید.

 

فیلتر کابین خودرو روغن موتور پارس

 

فیلتر هوا

در واقع وجود اکسیژن همانطور که برای انسان برای ادامه حیات لازم است. در خودرو نیز برای فرایند احتراق به اکسیژن و هوا نیاز است.

البته نه هر هوایی بلکه نیازمند هوای تمیز و عاری از هر گونه ذرات معلق، حشرات و دیگر موارد است. وظیفه تمیز کردن هوا  ورودی به موتور خودرو به عهده فیلتر هوای خودرو می باشد. از این رو ما همواره نیازمند فیلتر هوا سالم و تمیز هستیم.

در واقع جنس فیلتر هوا مرغوب باید از پنبه، کاغذ مصنوعی یا فوم باشد.

دلایل تعویض فیلتر هوا

 عملکرد بهتر خودرو

زمانی که هوای تمیز وارد موتور خودرو شود. ترکیب هوا با سوخت بالاترین قدرت را در موتور ایجاد می کند.

صرفه جویی در مصرف سوخت

اگر احتراق به خوبی صورت بگیرد مصرف سوخت به صورت چشم گیری کاهش پیدا می کند.

از برند های بسیار عالی و مناسب ایرانی فیلتر هوا می توان به برند فیلتر هوا سرکان، فیلتر هوا سرعت، فیلتر هوا کاسپین نیز اشاره کرد. که شما می توانید از بخش محصولات فروشگاه فیلتر کابین مناسب خودرو خود را با نازل ترین قیمت سفارش دهید.

 جلوگیری از دود سیاه

زمانی که فیلتر هوا دچار مشکل شود. احتراق سوخت به شکل ناقص انجام می شود. و منجر به ایجاد دود کثیف از اگزوز می شود که نشانه بدی برای موتو خودرو می باشد.

 

شما می توانید برای خرید اینترنتی فیلتر هوا خودرو از این اینجا اقدام نماییید.

حتما بخوانید:   خرید فیلتر کابین سرکان

 

فیلتر هوا خودرو روغن موتور پارس

فیلتر روغن

فیلتر روغن باعث جریان مداوم روغن موتور می شود و ذرات معلق نظیر کثیفی، ذرات فلزی، و روغن های اکسید شده را که ممکن است به دلیل کهنه شدن موتور در روغن موتور ظاهر شوند را فیلتر کند. روغن موتور را تمیز می کند تا بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

یک فیلتر روغن درای اندازه کافی ظرفیت برای نگه داری کثیفی ها را دارد. پس تا تعویض روغن موتور بعدی نگران نباشید.

دلایل تعویض فیلتر روغن

کاهش سایش موتور

یکی از خرابی های رایج موتور ها بدلیل ورود ناخالصی به روغن موتور است. که اغلب بدلیل خرابی فیلتر روغن به وجود می آید.

 جلوگیری از کثیف شدن روغن جدید

نوبت تعویض فیلتر روغن در هر خودرو بنزنینی نزدیک هر 10000 کیلومتر و در خودرو های د یزلی هر 15000 کیلومتر می باشد رعایت این نوبت باعث می شود که روغن جدید شما کثیف نشود.

از برند های بسیار عالی و مناسب ایرانی فیلتر روغن می توان به برند فیلتر روغن سرکان، فیلتر روغن کاسپین، فیلتر روغن رانی و فیلتر روغن تهران پالا نیز اشاره کرد. که شما می توانید از بخش محصولات فروشگاه فیلتر کابین مناسب خودرو خود را با نازل ترین قیمت سفارش دهید.

 

اهمیت تعویض فیلتر های خودروروغن موتور پارس

شما می توانید برای خرید اینترنتی فیلتر هوا خودرو از این اینجا اقدام نماییید.

 

سخن پایانی

تعویض فیلتر های خودرو همانطور که دیدید به عملکرد بهتر خودرو کمک شایانی می کنند. ولی مورد مهم دیگری که اهمیت بالایی دارد این است که کدام فیلتر از کدام برند استفاده کنیم یا فیلتر مناسب خودرو ما چیست که می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای مالک خودرو و مکانیک واجد شرایط بپرسید.

البته فروشگاه اینترنتی روغن موتور پارس تمام تلاش خود را می کند تا مطالب مهم و ارزشمند را در اختیار شما قرار دهد. از همراهی شما سپاس گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *