روغن موتور, فیلتر روغن

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای خودرو دنا

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای خودرو دنا

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای خودرو دنا

خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای خودرو دنا

متخصصان روغن موتور پارس پس از 50 سال سابقه درخشان در فروش لوازم مصرفی خودرو شما را در این مقاله برای خرید روغن موتور مناسب دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو و بهترین فیلتر روغن مناسب دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو راهنمایی و همراهی می کنند.

خودروی دنا از جدید ترین محصولات شرکت ایران خودرو می باشد، که در سال 1393 خط تولید این خودروی جدید و با کیفیت در کشور ایران ورق خورد. و انقلابی عظیم در صنعت خودرو سازی کشور ایران ایجاد کرد. و همچنین جز محبوب ترین و پر فروش ترین خودرو های چند سال اخیر در کشور ایران می باشد، که از محبوبیت بسیار بالایی در بین دیگر خودرو ها  دارد.

این خودرو توسط شرکت ایران خودرو تولید می شود، و همچنین جز بهترین خودرو در بین خودرو های داخلی می باشد.

خودروی دنا دارای انواع مدل های گوناگونی می باشد که به شرح زیر است:

دنا

خودروی دنا معمولی

خودروی دنا معمولی

 

این خودروی زیبا به عنوان پرچم دار این مدل خودروی تولید شرکت ایران خودرو می باشد که اولین سری این مدل است که در سال 1393 در بازار عرضه شد و این خودرو شباهت های زیادی به سمند سورن دارد.

دنا پلاس

خودروی دنا پلاس

خودروی دنا پلاس

 

خودروی دنا پلاس درست سه سال پس از عرضه خودروی دنا روانه بازار شد و خودروی دنا پلاس تفاوت کمی با خودروی دنا دارد.

دنا پلاس توربو

خودروی دنا پلاس توربو

خودروی دنا پلاس توربو

 

برای تولید ورژن جدیدی از خودرو های دنا پلاس تنها یک سال زمان نیاز بود. که شرکت ایران خودرو سرانجام در سال 1397 خودرویی با نام دنا پلاس توربو یا دنا توربو پلاس را تولید و راهی بازار فروش خودرو کرد تا از سایر رقبا جا نماند این خودرو از نظر ظاهری تفاوت چندانی با خودروی دنا پلاس ندارد.

حتما بخوانید:  خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای خودرو پژو 405

نقطه مشترک این سه مدل خودرو از سری دنا مربوط به موتور آن ها می باشد، که هر سه سری دنا یعنی دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو از موتور ملی EF7 استفاده می کنند.

حالا که صحبت از موتور خودروی دنا شد بهتر است در مورد بهترین روغن موتور خودروی دنا صحبت کنیم.همانطور که می دانید روغن موتور و رسیدگی به روغن موتور در هر خودروی یک امر اساسی و مهم است، قیمت روغن موتور خودروی دنا با توجه به مدل های این خودرو متفاوت است.

برای خرید و قیمت بهترین روغن موتور مناسب برای دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو با روغن موتور پارس همراه باشید.

 

مشخصات روغن موتور مناسب برای خودرو دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو

ایران خودرو در تولید خودروی دنا محافظ کارانه عمل کرد و هر سه مدل خودروی دنا یعنی دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو را با  موتور یکسان تولید کرد. پس این امر باعث شد هر سه خودرو از یک روغن موتور مناسب خودروی دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو استفاده کنند.

مشخصات روغن موتور دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو

اولین گام برای تشخیص بهترین روغن موتور و مشخصات بهترین روغن موتور هر خودروی مراجعه به دفترچه راهنمای آن است، که اگر به دفترچه خودروی دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو مراجعه کنید مشخصات بهترین روغن موتور دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو در دفترچه این مدل خودرو نوشته شده که از روغن موتور با گرید 10W40 و کمترین میزان شاخص کیفی SJ  برای دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو مناسب است.

سطح کیفی یا شاخصAPI

در خودرو های دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو باید از سطح کیفی یا شاخص API روغن موتور API SM و API SN باشد. طبیعی( سنتتیک یا نیمه سنتتیک) یا معدنی( مینرال) : در خودرو های جدید باید از روغن های سنتتیک یا نیمه سنتتیک استفاده کنیم و روغن های مینرال برای خودرو های قدیمی مناسب است.

شاخص گرانروی یا SAE

اگر در مناطق گرم مانند قسمت جنوبی کشور که اغلب هوای معتدل و گرمی دارد زندگی می کنید پیشنهاد می شود از روغن  با شاخص گرانروی 10W40 استفاده کنید. ولی اگر در مناطقی زندگی می کنید هوای سردی دارد بهتر است از روغن SAE 5W40 استفاده کنید.

پس متخصصان روغن موتور پارس پس از 50 سال سابقه درخشان در این مقاله در زمینه مشاوره و فروش بهترین روغن موتور خودرو و فیلتر روغن خودرو همراه شما خواهند بود، پس با ما همراه باشید تا بهترین و مناسب ترین روغن موتور های دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو و هم چنین بهترین فیلتر روغن دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو را به شما همراهان عزیز معرفی کنیم.

حتما بخوانید:  بهترین روغن موتور برای ساینا، تیبا، شاهین، کوییک

بهترین روغن موتور های خودرو دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو

امروزه برند های مختلفی در زمینه تولید روغن موتور در کشور ایران و جهان وجود دارند از برند های ایرانی که بسیار معروف و روغن با کیفیتی تولید می کنند می توان برند بهران، سپاهان اسپیدی، ایرانول و کاسپین را نام برد.

از برند های خارجی که در کشور ما بسیار متداول تر است و در اکثر فروشگاه ها می توان پیدا کرد عبارت اند از: الف(توتال)، کاسترول و لیکومولی از برند های بسیار محبوبی هستند که روغن های با کیفیت بالای تولید می کنند.

متخصصان روغن موتور پارس بهترین و فوق العاده ترین روغن موتور برای خودرو دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو به شما همراهان و مشتریان عزیز معرفی می کنند تا با خیالی آسوده از این روغن موتور ها برای خودروی خود خریداری و استفاده کنید.

 

 

خرید ارزان روغن موتور کاسترول 10W40           خرید ارزان روغن موتور کاسپین 10W40             خرید ارزان  روغن موتور پلاتینیوم اسپیدی 10W40 

خرید ارزان روغن موتور لیکومولی 10W40            خرید ارزان روغن موتور الف توتال 10W40                       خرید روغن موتور ریسینگ ایرانول 10W40

حجم روغن موتور دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو

برای تشخیص مقدار حجم روغن موتور دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو باید ابتدا به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنیم. اکنون باید بدانیم که حجم روغن زمانیکه با تعویض فیلتر روغن همراه باشد با زمانی که فیلتر روغن تعویض نمی شود متفاوت است.

حجم روغن در  تعویض روغن موتور دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو همراه با فیلتر روغن 5.5  لیتر اما بدون تعویض فیلتر روغن دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو 5 لیتر است.

 

تعویض روغن خودروی دنا

زمان تعویض روغن موتور خودرو دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو

زمان تعویض روغن موتور خودرو دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو به مسافت پیموده شده، شرایط رانندگی، و نوع روغن استفاده شده  بستگی دارد. در واقع عددی که شرکت ایران خودرو به عنوان بهترین زمان تعویض روغن موتور خودرو دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو تایید کرده است  هر  10000 کیلو متر می باشد. اما اگر شما در شرایط محیطی شلوغ و پرجمعیت زندگی می کنید توصیه می شود هر 8000 کیلو متر روغن موتور خودروی خود را تعویض کنید تا آسیبی به بدنه موتور خودروی شما وارد نشود.

حتما بخوانید:  آشنایی با قطعات مختلف زیر کاپوت خودرو🚘

خرید بهترین فیلتر روغن مناسب خودروی دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو

حالا که صحبت از روغن موتور به میان آمد بهتر است در مورد بهترین فیلتر روغن مناسب دنا و بهترین فیلتر روغن های موجود در بازار صحبت کنیم.

توصیه متخصصان روغن موتور پارس برای خرید بهترین فیلتر روغن دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو و خرید ارزان بهترین فیلتر روغن دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو به ترتیب کیفیت به سه دسته زیر تقسیم می شود:

خرید فیلتر روغن دنا سرکان

این فیلتر روغن که از شرکت معتبر سرکان که سازنده انواع فیلتر های خودرو می باشد.فیلتر روغن دنا سرکان مناسب خودرو های می باشد که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن دنا سرکان را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن سرکان از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

     خرید ارزان فیلتر روغن دنا سرکان

خرید ارزان فیلتر روغن دنا سرکان

خرید فیلتر روغن دنا رانی

این فیلتر روغن از شرکت انبوه سازان فیلتر رانی می باشد که سازنده انواع فیلتر برای خودرو های داخلی می باشد، فیلتر روغن دنا رانی نیز مناسب خودرو های  می باشد. که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن دنا رانی را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن رانی از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

 

 

خرید فیلتر روغن دنا کاسپین

این فیلتر روغن از شرکت فیلترسازی معتبر کاسپین می باشد که سازنده انواع فیلتر برای خودرو های داخلی می باشد، فیلتر روغن دنا  رانی نیز مناسب خودروهای  می باشد. که شما کاربران عزیز می توانید فیلتر روغن دنا کاسپین را ارزان از فروشگاه ما خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت روز فیلتر روغن کاسپین از قسمت تماس با ما با فروشگاه حضوری در ارتباط باشید.

     خرید ارزان فیلتر روغن دنا سرکان

خرید ارزان فیلتر روغن دنا کاسپین

خرید و قیمت روغن موتور دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو

مجموعه فروشگاه اینترنتی روغن موتور پارس در این مقاله انواع روغن موتور و فیلتر روغن مناسب انواع مدل خودرو های پژو پارس را به شما معرفی کرد. تا شما مشتریان و همراهان فروشگاه روغن موتور پارس با خیالی راحت و آسوده بهترین روغن موتور دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو خود را انتخاب نمایید.

قیمت روغن موتور با توجه به برند و نوع روغن موتوری که شما انتخاب می کنید متفاوت است. شما باید در خودروی دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو از روغن های سنتتیک یا نیمه سنتتیک استفاده کنید. امروزه بدلیل ازدیاد و فراوانی روغن موتور های تقلبی و فیک خرید روغن موتور کار مشکلی شده است.

اما فروشگاه معتبر روغن موتور پارس، با سابقه درخشان 50 ساله و نمایندگی انحصاری فروش روغن موتور و دیگر لوازم مصرفی خودرو در چند استان کشور به ویژه به صورت حضوری و اینترنتی در استان هرمزگان آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

 

2 دیدگاه در “خرید بهترین روغن موتور و فیلتر روغن برای خودرو دنا

  1. مرتضی آشیان گفت:

    تشکر از روغن موتور پارس
    آیا میشه از روغن های اسپیدی طلایی برای خودرو دنا پلاس استفاده کرد.

    1. علی اعتمادی گفت:

      به هیچ وجه ، به دلیل پایین بودن سطح کیفی و گرانروی متفاوت ، روغن های مناسب برای دنا ، دنا پلاس و دنا پلاس توربو باید از گرانروی 10w40 استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *